Linux/Ubuntu WinFF ile video dönüştürücü (converter)

10 Eylül 2012
Yazar: Admin
7.555 kez bakıldı

Arkadaşlar bugün sizlere; hemen hemen herkesin ihtiyacı olan videoların türlerini, formatlarını, uzantılarını convert etmek, değiştirmek için kullanılan bir programdan bahsedeceğim. WinFF; aynı zamanda açık kaynakda olan ve linux işletim sistemlerinde de rahatlıkla kullanabileceğiniz bu program ile aklınıza gelen her türlü uzantıyı dilediğiniz formata çevirebilirsiniz. Üstelik çok kolay ve zahmetsiz bir şekilde.

Videolarınızı Mp3’e dönüştürüp müzik haline getirebilirsiniz. Ya da videolarınızı avi, flv, dvd gibi çok sayıda formata dönüştürebilirsiniz. Bunların yanında andorid telefonlar için google android, ipod’lar için bir çok uzantı, blackberry’ler için blackberry seçeneği ve bir çok farklı format seçeneklerine de sahiptir.

Yapmanız gerek resimde de görüldüğü gibi; dosyanızı açıp convert to menüsünden hangi formata, preset menüsünden ise bu formatın türünü seçip, output folder seçeneğinden ise nereye kaydedileceğini belirtip, convert butonuna bastığınızda dosyanız seçtiğiniz formata dönüşmüş olur. Oldukça basit ve bir o kadar da kullanışlı olan bu programı kendi sitesinden indirebilirsiniz. Ya da linux işletim sistemlerindeki(ubuntu,mint gibi) yazılım merkezlerinden kolaylıkla indirebilirsiniz.
winff video dönüştürücü converter

Benzer Yazılar
Yorumlar

hosting