Audacious müzik çalar ve winamp görünümü

3 Eylül 2012
Yazar: Admin
5.069 kez bakıldı

Audacious oldukça gelişmiş,sade,basit ve kullanışlı bir müzik çalardır. Açık kaynak kodludur ve linux üzerinde oldukça stabil çalışmaktadır. Eğer winamp arayüzüne alışmışsanız ve bu arayüzden vageçmek istemiyorsanızda programı winamp arayüzüne getirip bu şekilde de kullanabilirsiniz program zaten içinde winamp arayüzlerine sahip bir şekilde gelmektedir.

Bunun için programı açtığınızda View menüsünden Interface seçeneğine gelip Winamp Classic Interface seçeniğini seçebilirsiniz. Ayrıca eğer dilerseniz istediğiniz winamp temalarını,arayüzlerini indirip bunlarıda kullanabilirsiniz bu indirdiğiniz temaları kullanmak için bir kaç küçük ayar yapmak gerekirse ilk olarak;

Öncelikle uçbirimden sudo nautilus komutunu verip şifremizi girerek program üzerinde değişiklik yapmak için klasörleri yönetici haklarıyla açıyoruz. Açılan pencereden; usr->share->audacious->Skins yolunu izleyerek girdiğimiz dizine indirdiğimiz temayı atıyoruz ve böylelikle işlemimiz gerçekleşmiş oluyor. Attıktan sonra kullanmak için yine aynı şekilde View menüsüne gelip interface kısmından Winamp Classic Interface seçeneğini seçtikten sonra açılan winamp görünümüne sağ tıklayarak View Interface Preferences seçeneğini kullanabilirsiniz ve böylece dilediğimiz winamp temasını seçebilirsiniz.

Winamp temalarını winamp’ın kendi sitesinden buraya tıklayarak indirebilirsiniz. Yalnız indirdiğiniz temaların .wsz olmasına dikkat edin. Audacious bu uzantıları desteklemektedir.

Ayrıca ubuntu için audacious’un şarkı çaldığında ya da değiştiğinde çıkan masaüstü bildirimlerinide File->preferences menüsüne gelip eklentiler kısmından genel sekmesine gelerek Desktop Notifications seçeneğini işaretleyerek etkinleştirebilirsiniz.audacious winamp teması

Benzer Yazılar
Yorumlar
  1. mevlüt dedi ki:

    Paylaşım için teşekkürler, siteniz hayırlı olsun


hosting