Avidemux video birleştirme

8 Eylül 2012
Yazar: Admin
27.118 kez bakıldı

Arkadaşlar şimdi sizlere avidemux ile video nasıl birleştirilir onu anlatmaya çalışacağım. Eğer anlattıklarımı dikkatler yaparsanız bir sorun olucağını zannetmiyorum.

Öncelikle avidemux programını açıyoruz. Ardından dosya menüsüne gelip aç diyerek 1.videomuzu(parçayı,bölümü neyse) açıyoruz. Tabi bu ilk açtığımız video, birleştireceğimiz videonun en başı olacağı anlamına geliyor. Yani videoyu seçerken buna dikkat edin ve ona göre seçin.

Sonrasında video’nun sırasına göre ya da hangi sırada olmasını istiyorsanız, yine dosya münüsüne gelip bu sefer ekle’yi seçerek 2.parçayı seciyoruz.

Yani ilk yaptığımız gibi bu sefer aç değilde ekle diyerek videoları belirliyoruz. Sadece ilk eklediğimizde aç diyerek eklememiz gerekmekte. Ne kadar parça ya da bölüm varsa hepsi için tek tek ekle diyerek bunları sırasıyla programa ekliyoruz.

Birleştirmek istediğiniz bütün videoları ya da bölümleri tek tek sırasıyla ekledikten sonra biçem menüsünden videonun türünü belirleyip kaydet diyerek işlemimizi tamamlamış oluyoruz.
Takıldığınız bir nokta olursa sorun arkadaşlar…

Benzer Yazılar
Yorumlar
 1. Selman Gunes dedi ki:

  Güzel program anlatımı.

 2. Hüseyin dedi ki:

  teşekkür ederim… çok hora geçti
  ………..

 3. Ayça dedi ki:

  merhaba 🙂 söylediklerinizi aynen yaptım ve de videolar birleşti ancak yeni video windows media player ile açılmıyor…acaba yardımcı olabilir misiniz?

 4. selcuk dedi ki:

  merhabalar ben videoyu ters cevirdim cevrilen video ayrı bir sayfa yada ekran olarak geliyor ok diyosunuz kayboluyor progaramdaki video dönmüyorki yine ters duruyor bunun neresini kesip kayıt edeceğim zaten kayıtlı. ters olan aynı video düzelen video birdaha çıkmıyor ok deyince kayboluyor A ve B yapıp kaydetme düzelen video değil ters duranda A ve B noktalarını düzelen videoda cıkmıyorki gösterip kayıt yapıyor ama cevrilen video nerede düzelen videyu kaydetmek istiyorum ve onu nasıl kayıt edeceğiz tesekkürler cevabınızı bekliyorum.
  ok karıştırırken buldum teşekkür ederim hayırlı akşamlar

 5. Hasan Avcı dedi ki:

  Biçem menüsü nedir lütfen inglizce sürümde de anlatın.

  • Admin dedi ki:

   Programdaki sol tarafdaki sütunda bulunan 3 seçenekten en alttaki bölümden bahsediyorum. İngilizcesinde Format yazması lazım videonun türünü belirler…

 6. emre dedi ki:

  Abi çok saol valla adamın dibisin 😀 çok büyük dertten kurtardın beni çok saol

 7. bulut dedi ki:

  Müdür, programı pardus’a nasıl kurabilirim 🙁

  • Admin dedi ki:

   Açık söylemek gerekirse pardus ile çok fazla haşır neşir değilim. Ama biraz araştırdığım kadarıyla;
   pisi it avidemux
   komutuyla kurabilirsin.

 8. İSMAİL dedi ki:

  usta buna nasıl kendi sesimizi ekleriz?

  • Admin dedi ki:

   Kısaca anlatırsam; ilk önce sesi ekleyeceğin videoyu aç. Ondan sonra ses(audio) menüsünden ana iz(main track) seçeneğini tıkladıktan sonra açılan pencereden; audio source kısmını eğer ekleyeceğin ses mp3 ise harici mp3 değilse, harici ac3 ü seç.Son olarak da external file seçeneğinden de ekleyeceğin sesi seçtikten sonra videoyu kaydet,böylece ses videoya eklenmiş olur…

 9. Osman Kalhan dedi ki:

  Sağolasın kardeş yazılım merkezinde program mevcut bende Pardus2013KDE var yazılım merkezinden indirdim herkesin bilgisine. Tekrardan teşekkürler.

 10. bg dedi ki:

  Admin, Ben yapamadım ve dediğinden hiç birşey anlamadım! Yardım edebilirmisin??

  • Admin dedi ki:

   Tam olarak nesini yapamadınız. Yazıyı düzgün bir şekilde okur ve uygularsanız yapamayacağınız birşey göremiyorum ben. Yeterki adımları düzgün bir şekilde yapın.

 11. Mehmet Hulki Kocakaya dedi ki:

  programı çalıştırdığımızda görüntü var ama ses yokk, neden olabilir


hosting